Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Stránky whippetky Ashy Butterfly Valentine Dogs

Úvod

Kdo je Asha Butterfly?

Asha je výjimečná whippetí slečna z chovatelské stanice Valentine Dogs (http://www.valentinedogs.wbs.cz/). Narodila se 17.5.2009  a vzešla ze spojení My Camelot Sandy Show s Ch. London's Fog Adored Hero. Už jako malá si díky síle osobnosti dokázala získat respekt mezi sourozenci (převážně bratry) a výsadní postavení ve své lidské smečce.

Svéhlavá, osobitá, komunikativní, zvídavá, energická, velmi pozorná a mimořádně inteligentní, odvážná, pozoruhodně přitažlivá a samozřejmě :) naprosto okouzlující, to jsou přívlastky, které Ashu charakterizují. Navzdory velké síle osobnosti, je v kontaktu s neznámými lidmi trochu plachá. Ale pro všechny pejsky je hravou, nadšenou a přátelskou kamarádkou. Pro mě je nejvíc ze všeho velkým zdrojem radosti, spřízněnou duší, oddanou přítelkyní a dokonce, věřte nebo ne, taky moudrou rádkyní.

O původu jména

Slovo Asha znamená v hindštině naději, a když vidím, jaké emoce Ashinka v lidech vyvolává, často si v duchu říkám "jo jo, omen nomen". Každý den žasnu nad reakcemi lidí, které spolu potkáváme. Nad úsměvy plné dětsky čisté radosti a rozněžnělými pohledy, které Asha vzbuzuje. To se ví, že jsem jí za tohle její kouzlení moc vděčná, a že jsem na ní taky patřičně hrdá. :)

O přízvisko Butterfly se zasloužily Ashiny fyzické znaky. Když byla Ashinka malá, nosila za krkem bílého motýlka. Bohužel s věkem motýlek někam "odletěl" a zanechal po sobě jen dvě bílé tečky.

Kde jsme doma?

Asha pochází ze Zlína a já z Brna. Ale nejen já, i Asha má v Brně svou smečku. Moji rodiče jsou totiž taktéž milovníky whippetů a chovají whippetky Gaiu a Charis Bohemia Snap Dog. A jenom ten, kdo miluje pejsky a má jich víc, si dokáže představit, jaká je to radost, když jsou naše tři psí slečny pohromadě. Je to ale záležitost spíše sváteční, protože Asha a já v současnosti žijeme v Plzni. V Plzni je spousta báječných míst pro pejskaření. Nejčastěji se procházíme podél řeky Úslavy, někdy si uděláme mini pouť ke kostelu sv. Jiří na Doubravce, ale nejraději se s Ashou vozíme autobusem (cestování hromadnou dopravou jsme cvičili odmala, takže jej zvládáme levou zadní) k některému z místních rybníků. Ač Asha není zrovna vodomilný pejsek, běhání po písečných plážích, které rybníky obklopují, je prostě slastí z nejvyšších. Stále rozšiřujeme své teritorium i pejskařké známosti, takže budeme vděčné za nové kamarády i tipy na výlety v rámci Plzně i okolí.

 

 

 

TOPlist